Cesta k přirozenému otěhotnění

„Dostanete devět cviků. Budete cvičit, abyste si zpevnily půlky. Za měsíc se přijdete ukázat a budete je mít každá jako mandle. Já vás to cvičení teď tady naučím a pak už se doma musíte snažit samy. Děti chcete vy, takže si pamatujte, že každá jste svého štěstí strůjce. Když budete poctivě cvičit, mohu vám slíbit jednak renesanci při styku, nebolavou menstruaci a po čase snad i těhotenství. A kdyby nic jiného, tak aspoň zpevněnou figuru a návrat sebevědomí, což pro ženskou taky není k zahození“.

Ludmila Mojžíšová svým pacientkám

Charakteristiky metody

Metoda pohlíží na pacientku jako na celek. Při vyšetření pohledem zjišťujeme nerovnováhu ve svalových řetězcích, a z toho vycházející kloubní blokády a odchylky v držení těla. Dále se zaměřujeme na kontury a tonus svalstva, jejich délku a možný výskyt otoků. Počáteční diagnostika nám pomáhá rozkličovat vznik a příčiny obtíží pacientky.
Důležitou oblastí léčby je bezesporu svalovina pánevního dna. Tyto svaly podpírají ženské pohlavní orgány. Mohou vzniknout dvě cesty šíření potíží. První cesta má svůj počátek obtíží ve zvýšeném napětí svaloviny dna pánevního s přenosem na vejcovody, dělohu a pochvu. Tyto orgány pak nefungují fyziologicky a dochází v nich ke sníženému prokrvení  a nerovnováze svalové funkce. Druhá cesta vede z poruchy funkce bederní páteře, protože odtud vycházejí pletence nervů vedoucí k pohlavním orgánům, které mohou být utlačeny vlivem špatného nastavení obratlů, a tím rovněž nedostatečně metabolicky zásobují pohlavní orgány.

Průběh terapie

Žádná metoda není zázračná, pokud zde chybí spolupráce terapeuta a pacientky. Terapeut zmobilizuje ,,zhybní“ a uvolní žebra, bederní úsek páteře, kostrč – per rectum, SI kloub (křížokyčelní) a naučí sestavu cviků, kterou v průběhu léčby obměňuje. Pacientka musí 2x denně cvičit sestavu naučených cviků a dále docházet 1x za menstruační cyklus na kontrolu, kde terapeut aplikuje speciální masáže, pasivní pohyby a mobilizace. Tento cyklus se opakuje nejméně 6x, tedy přibližně po dobu půl roku. Čím je žena starší, tím delší dobu potřebuje k tomu, aby léčba byla úspěšná.
Úspěšnost metody – tedy počet otěhotnění – je 30-33%. Léčená žena se zbavuje i těžkostí jako jsou bolestivé měsíčky, bolesti hlavy, bolesti páteře atd.

Indikace a využití metody

  • FUNKČNÍ ŽENSKÁ STERILITA – úspěšnost až 33%
  • OBSTIPACE
  • NĚKTERÉ DRUHY INKONTINENCE A RETENCE MOČOVÉ
  • BOLESTIVÁ MENSTRUACE (DYSMENORHEA)
  • VADNÉ DRŽENÍ TĚLA
  • SKOLIÓZY
  • FUNKČNÍ VERTEBROGENNÍ OBTÍŽE
  • USNADNĚNÍ PORODU A JEHO RYCHLÝ A ZDÁRNÝ PRŮBĚH

Líbil se vám tento článek? Čtete dál!

Nohy, naše stavební kameny

Nohy, naše stavební kameny

Kdo by nechtěl běhat jako laňka a mít chůzi gazely? Dotýkat se země s láskou, účelně a smysluplně. Nemít bolesti, necítit tuhost a diskomfort v oblasti naší nohy, popřípadě v dalších patrech nad ní? Dostalo se mi možnosti, více se věnovat běhu. Nebyla to pro mě nikdy...