Kateřina Kropáčová

Rozhodla jsem se pro studium fyzioterapie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Dodnes zastávám názor, že tento obor je velice rozmanitý, krásný i rozporuplný, každý si musí najít své místo, svou řeč těla.
Po úspěšném absolvování se mi otevřela brána nových možností sebevzdělávání díky mnoha kurzům jako SM systém, Viscerální terapie, Metoda Ludmily Mojžíšové, DNS koncept podle prof. Koláře a mnoho dalších.

Po zkušenostech s prací v soukromých ambulancích jsem se vrhla do soukromé sféry s myšlenkou samostatnosti a naplnění mých snů a předsevzetí.

Co ode mne můžete očekávat?

Osobní přístup a kvalitní péče

Odborné vzdělání a zkušenosti ze zahraničí

Tuesday Jun 2 @ 4pm – 45min

Citlivé provázení při lekcích i terapiích

Empatie, humor & vstřícnost

Moje cesta k fyzioterapii

Fyzioterapie nebyla má první volba.
Jako malá jsem toužila cestovat a mou velkou zábavou byla i hra na školu. Propadla jsem angličtině a to i díky mým skvělým učitelkám na základní a střední škole. Mým prvním velkým snem bylo stát se letuškou. Ty přece rády cestují a používají angličtinu, jak jsem to chtěla i já. Teď jsem vlastně ráda, že se mi můj první velký sen nesplnil, protože mi letadla nedělají příliš dobře. Nesmím opomenout, že jsem od malička ráda a s láskou pečovala o ostatní.
Ve školce jsem ráda malovala a taky se různě hemžila a pobíhala. Když přišla do školky na obhlídku paní trenérka sportovní gymnastiky, moc jsem zatoužila zkusit tento sport. Vydržela jsem u něj 5 roků a pak musela kvůli zdravotním komplikacím skončit.

A jak to bylo dál?

Pokračovala jsem dál v různých sportech, ale spíše jsem zkoušela, který mě zaujme. Po ukončení základní školy jsem se rozhodla, místo gymnázia, vyzkoušet tehdy nový typ středoškolského vzdělání – Ekonomické Lyceum. Ale ekonomika a účetnictví ve mně neprobudily žádný zvláštní zájem. Za to jsem si našla sport, který mě bavil, s troškou gymnastiky, tance a formování postavy. V období střední školy jsem se dostala na mezinárodní závody ve fitness.
Sport byl součástí každodenní rutiny a neuměla jsem si bez tréninků představit ani budoucí život. Proto moje volba po maturitě směřovala ke sportovní vysoké škole. Chtěla jsem poznat krásy velkoměsta a naučit se fungovat samostatně, a i z tohoto důvodu jsem se rozhodla jít studovat na Univerzitu Karlovu v Praze. Obor tělesné výchovy a sportu byl velmi náročný fyzicky i psychicky, ne vždy člověk dokázal své tělo vybičovat k takovým výkonům, aby byli naši učitelé spokojeni. Zkusili jsme snad všechny možné sporty, od gymnastiky, míčových sportů, plavání, lyžování až po hokej, krasobruslení, windsurfing, horolezectví a mnoho dalších. Velkou zkušeností pro nás též byly didaktické výstupy a praxe v kroužcích pro děti a mládež nebo učitelství na základních a středních školách.
Po ukončení vysoké školy jsem jela hledat uplatnění do ciziny, nejdříve Dánsko, poté Anglie. Naučila jsem se mnoho věcí a získala spoustu cenných přátelství a zkušeností. Byl to takový křest ohněm a já jsem pochopila, že bych chtěla dát lidem mnohem více informací o jejich těle a umět jim lépe poradit. Rozumět souvislostem v jejich pohybovém aparátu a dokázat přijít na to, co by pro ně bylo nejlepší, a mohlo jim pomoci. Právě v Anglii jsem se shodou okolností dostala díky obrovským bolestem ramene mé „anglické babičky“ poprvé k fyzioterapeutovi. Jeho práce mě velmi nadchla a oslovila. Říkala jsem si, že to by mohlo být ono..:-)

I když už jsem měla jednu vysokou školu za sebou, tak jsem se po návratu domů směle vrhla do studia další, a to v oboru Fyzioterapie. Začátky studia byly těžké, ale postupné seznamování s oborem mi odkrývalo informace, po kterých jsem toužila, a vyvstávaly další otázky, na které jsem chtěla znát odpovědi. Když se spojí první svalový řetězec a vy pochopíte, proč toho pána či paní bolí rameno, ale problém je vlastně v koleni, tak je to stejný pocit, jako když dítě dostane svůj vysněný vánoční dárek. Ta radost v očích, to uspokojení, že jste na to přišli a že jste schopni pomoci. Přináší to opravdovou satisfakci, a možná i proto má člověk touhu se pořád vzdělávat a hledat to, co tělu prospívá a uzdravuje ho, a poté se o tyto skutečnosti dělit se svými klienty.
V současném uspěchaném světě je čím dál důležitější mít čas sám pro sebe. Pro svou rodinu, přátele, zájmy, koníčky. Naslouchat si a dopřát si to, co potřebujete. Domnívám se, že když nám některá z těchto důležitých součástí života chybí nebo naopak zabírá obrovské místo na úkor druhé, vytváříme si pocit nespokojenosti a raménka vah jsou v nerovnováze.
Člověk se učí každý den, bojuje a raduje se. Pokud potřebujete udělat ve svém životě nějakou změnu, zkuste se nejprve zastavit a sami pro sebe si říct: „Co bych si nejvíc přál?“
A pak …. Zkuste se na sebe naladit , a když budete potřebovat pomoc, jen si o ní řekněte.

Absolvované kurzy

 • Dynamická Neuromuskulární
 • Stabilizace – DNS dle prof. Koláře, pražská škola
 • Využití jógy ve fyzioterapii – Indický učitel jógy Deep Kumar
 • Komplexní terapie triggerpointů a globální reciproční svalová inhibice v praxi
 • Viscerovertebrální vztahy a jejich využití v klinické praxi
 • Komplexní terapie pletence ramenního
 • Léčba některých druhů funkční ženské sterility metodou L. Mojžíšové
 • Mobilizace SI kloubu a LS páteře metodou Mojžíšové
 • Fyzioterapie v gynekologii a porodnictví
 • Mobilizace žeber dle metody L. Mojžíšové
 • Ošetření pánevního dna dle metody L. Mojžíšové
 • Metody Spirální stabilizace páteře Kurz 1A,B
 • Terapeutické využití Temtex Tapu – Kineziotaping
 • Diagnostika, klinický obraz a terapie v oblasti ramenního pletence
 • Inovační kurz fyzikální terapie pro fyzioterapeuty
 • Dornova metoda a Breussova masáž, Praha
 • Baňkování, Gua Sha, Praha
 • Course of Fitness, Sports Psychology and Intl. Leader Education, Gerlev PE and Sports Academy Denmark, Dánsko
 • Masér pro sportovní a rekondiční masáže, Praha
 • Kondiční trenér – cvičitel, Praha
 • Spinning Clinic, Brno
 • SPIN Flex, Brno
 • Heart Rate Training, Brno

Odborná praxe

2007 – 2009

Instruktor Heart Rate Training

Praha

2007 – 2009

Instruktor Spin Flex

Praha

2009 – 2009

Instruktor Spinning Clinic

Praha

2009 led – črvn

Trenér sportovní gymnastiky pro děti a mládež

2009 – 2010

Soukromá trenérská praxe a výživové poradenství

Velká Británie, Londýn

2010 – 2011

Rehabilitační cvičení, dobrovolnická činnost v oblasti Pohybu a zdravého životního stylu


Dánsko, Gerlev

2011 – 2013

Poradenství v oblasti rehabilitace a trenérské činnosti ve Fitness club Zdena

Vyškov

2011 – doposud

Poradenství v oblasti rehabilitace a trenérské činnosti ve společnosti Wellness 2000

Vyškov

2011 – 2016

Ambulantní rehabilitace a domácí péče

Marie Novosádová, Olomouc

2014 – doposud

Fyzioterapie Mgr. David Lisický

Centrum Zdraví, Prostějov

Moje vzdělání

2001 – 2005

Ekonomické lyceum

Obchodní Akademie Olomouc

2005 – 2010

Fakulta tělesné výchovy a sportu 
obor Tělesná výchova a sport

Univerzita Karlova v Praze


2008 – 2010

Specializace - gymnastické sporty

Univerzita Karlova v Praze

2011 – 2014

Fakulta tělesné kultury – obor Fyzioterapie

Univerzita Palackého v Olomouci