Přecházíme do období podzimu, které nás často zkouší a dává nám zabrat. Můžeme pociťovat změny na fyzické i mentální úrovni. Pomalu se škrábeme do období zimy, času klidu a zastavení se. Je pro nás tedy velmi důležité projít si ,,podzimní přípravou“ a odevzdat ze sebe vše nepotřebné, abychom se mohli ponořit hlouběji do svého nitra a mít prostor pro zimní rozjímání.

Již v dávných dobách lidé i v tomto podzimním období drželi půst, který jim měl připomenout, že mít všeho dostatek a dopřát si sklidit druhou roční úrodu, není samozřejmostí. Lidé využívali tyto možnosti pro děkování Bohu, postili se, soustředili se na svůj vnitřní svět a nové možnosti, které se otevírají. Na krátkou chviličku můžeme pocítit rovnováhu mezi dnem a nocí, tmou i světlem nebo vnitřním a vnějším. Je to nejvhodnější čas na sklízení plodů naší celoroční práce a vychutnávat si to spolu s krásným babím létem. Zároveň se nabízí čas na to, abychom obrátili svou pozornost k našemu vnitřnímu světu.
Jistě dostanete od svého těla nemalé signály, že si přeje, abyste se mu věnovali. Je potřeba mít na paměti, že nejlepších výsledků dosáhnete, pokud se o sebe postaráte komplexně. Tudíž tělo vyčistíte, dodáte mu potřebné vitamíny a poskytnete obranu před nemocemi. V dalším článku se budeme věnovat možnostem pohybových aktivit v podobě jógových praktik, dechových cvičení a mnoha dalším.
Velmi ráda doporučuji to, co už jsem měla možnost vyzkoušet sama na sobě a svých blízkých a mohu vám tak předat své zkušenosti a rady 🙂

Jak si pomoci k udržení dobré zdravotní kondice v podobě přípravků a bylin

Pro toto krásné období by volba v podobě bylin měla utkvět na růži šípkové. V zářijové Meduňce naleznete článek od p. Kolára, který radí v tomto období sběr šípků kvůli vitaminu C, vápníku a rutinu (ten je jak známo vynikající pro pevnou stavbu našich cév). Uvařený čaj působí na naše močové cesty, harmonizuje a zlepšuje látkovou výměnu.
Pro očistu těla a zbavení se odpadních látek doporučuji použít přípravek od firmy Energy – Cytosan. Výtažky z rašeliny mají hojící sílu vnitřní i vnější a k tomu navíc kombinace s kyselinou jantarovou spouští samoléčící procesy. Velkou výhodou je, že si Cytosan nebere pro odvádění látek žádnou vaši energii, takže pokud ho užíváte dle instrukcí, nepociťujete při něm zvýšenou únavu.
Změna počasí s sebou nese i změnu termoregulace a čas si přivyknout na chladnější období. Často nám tyto změny přinášejí bolesti svalů a kloubů, které si lahodily ve sluneční záři, a teď vlivem chladu bolí a tuhnou. Pro tyto bolesti doporučuji příjemné koupele v Balneolu, který má v sobě mimo humátů i éterické oleje, které působí jako očistný balzám na nervy a hlavně na duši
Pokud cítíte, že v jednom místě je bolest silnější až zánětlivá, použijte Cytosan Fomentum Gel, který detoxikuje přímo přes kůži. Mým velkým oblíbencem na jakoukoliv bolest na těle či otok je krém Artrin, který nosím stále při sobě.

Nikdo z nás se nevyhne kýchajícím a kašlajícím lidem, kterých je v posledních dnech kolem plno. Naše imunita prochází velkou zkouškou. Střídají se různé virózy a nachlazení, bojujeme ze všech sil, abychom nemuseli ležet zalezlí pod peřinou a potit se. Kromě pozitivního ,,naladění“ je dobré myslet v tomto období i na přípravky posilující naši imunitu. Mimo vitamíny a antioxidanty bych ráda zmínila Colostrum.
Když přišla nečekaná viróza s projevy průjmu, horeček a posléze i kašle a ucpáním dutin, jako první volba se mi osvědčilo Colostrum od firmy LR. Tekutá podoba se rychleji dostane do organismu, kapsle jsou lepší na cesty. Colostrum (mlezivo) je unikátní přírodní látka. Obsahuje imunoglobuliny, aminokyseliny a růstové faktory, které zaručují podporu imunitního systému, zdravý vývoj a rovnováhu v organismu. Vytváří imunitní štít proti náporu virů, bakterií a plísní. Navíc je vhodné pro děti od 6 měsíců, těhotné, kojící ženy i pro nedonošené děti. Škála působnosti je velice široká a efekt velmi rychlý.

Se silnou a agresivní virózou Vám pomůže zatočit Cistus Incanus. Má velice vysoké antioxidační účinky a neutralizuje volné radikály. Při prvním škrábání v krku nejlépe zažehnat nemoc aplikací ústního spreje. Stejně jako Colostrum jej lze využít pro rychlejší návrat do kondice po operacích, vysokém pracovním vytížení a při nadměrném stresu.

Z přípravků Energy mám v tomto období vyzkoušený Grepofit v kapkách či tabletách. Grepová jádra udržují mikrobiální rovnováhu tělesných orgánů a tkání. Vironal slouží jako prevence proti zákeřným virům.

Rýma se nejlépe dostává z těla ven pomocí proplachu z konvičky. Vytvořte si roztok, který při olíznutí bude příjemně slaný. Aplikujte proplach 2x denně. Nebo můžete použít Grepový sprej do nosu od firmy Energy.
Vitamínové koktejly, které vás podpoří a nabudí: Vita Active, Vitamarín, Revitae.

Pokud byste si rádi užili toto krásné roční období a vyvarovali se nemocem, dopřejte si prosím pro vaše tělo jen to nejlepší a pečujte o něj s láskou. Jestliže vás nějaký produkt zaujme, neváhejte se na mne obrátit, ráda vám poradím s jeho výběrem. Můžete si je zakoupit přímo u mě, případně objednat. Přeji vám, ať jsou vaše dny plné radosti, síly a příjemných chvil a hlavně buďte zdraví.

Obrázky jsou převzaty z www.energieprirody.cz, www.elershop.cz

Líbil se vám tento článek? Čtete dál!

Nohy, naše stavební kameny

Nohy, naše stavební kameny

Kdo by nechtěl běhat jako laňka a mít chůzi gazely? Dotýkat se země s láskou, účelně a smysluplně. Nemít bolesti, necítit tuhost a diskomfort v oblasti naší nohy, popřípadě v dalších patrech nad ní? Dostalo se mi možnosti, více se věnovat běhu. Nebyla to pro mě nikdy...