19. – 20. 11. 2022

Vz-nosná síla dolní končetiny

Útulna pro duši – Bedihošť

Možnost přespání v Útulně – pro více info mi prosím napište.

sobota: 10 – 18:00, neděle: 9 – 13:00

3 590,-

Kapacita

Počet je omezen na maximum 15 míst.

Téma víkendu: Terapeutický a prožitkový seminář – Vz-nosná síla dolní končetiny

Obsahem tohoto semináře bude praktické i teoretické poznávání oblasti dolní končetiny, která nás nejen nese, ale i vznese, když jí dáme dobrý impulz a samozřejmě příležitost ☺. Přiblížíme si důmyslnou architektoniku chodidla a anatomii celé dolní končetiny. Vyzdvihneme svaly, vazy, fascie a komplexní svalové i fasciové řetězce, které nám pomáhají nohu udržet jak ve stabilní, tak v dynamické opoře. Aktivní cvičení pro rozpracování jednotlivých částí chodidla s použitím pomůcek i bez nám pomůže lépe procítit chodidlo se zemí. Poté aktivně propojíme systém osy dolní končetiny, abychom se mohli vznést nad podložkou a zažít její sílu a dynamiku.

Abychom si poté dolní končetinu ještě lépe navnímali i v jiných souvislostech, ponoříme se do meditace tekutinového těla, které nás navede do této oblasti a kdo ví, třeba i odpoví na vaše otázky☺, které s touto oblastí souvisí.
Dotkneme se i témat bolestí a problémů s dolní končetinou, jako je například hallux vagus (vbočený palec), achillodynie (bolesti Achilovy šlachy), patní ostruhy, atd..
Důležitý výstup bude tvořit i cvičení pro všední den, aneb v jednoduchosti a pravidelnosti je síla☺.
V sobotu odpoledne bude opět mým hostem velmi příjemná žena MUDr. Andrea Smržová, která doladí krásné propojení dolní končetiny s duchovní tématikou a jejími aroma olejíčky vlastní výroby☺. Obsah jejího tématu naleznete v příloze.

Co obdržíte?

  • láskyplnou péči a pozornost ode mě i Útulny☺
  • spoustu teoretických i praktických informací týkajících dolní končetiny
    práci s pomůckami (možnost jejich zakoupení)
  • drobné občerstvení a pitný režim
  • aromaterapii a práci na sobě samých pod vedením MUDr. Andrey Smržové
    dáreček
  • možnost opět se setkat v příjemném prostředí, dát si čaj nebo kávu, povídat si, smát se, lenošit, jen tak být…☺

To jsem já… 🙂

Jsem fyzioterapeutka, lektorka skupinových lekcí jógy a lektorka na kurzech pro jógové instruktory, která miluje pohyb a vše, co s ním souvisí ☺. V oblasti pohybu se pohybuji od svých 4 let a je úžasné pozorovat, jak se mi změnil pohled na tělo a jeho fungování. Od výkonnostního sportu se snažím proplouvat k jemnosti a laskavosti nejen v jógových cvičeních, ale i při uvědomování si těla vůbec.
Naše tělo je nekonečný prostor možností ke zkoumání ☺. Každý den nám dává příležitost objevit a pochopit nové věci. Když ho v tom ještě trošku podpoříme, naladíme, poznáme jeho principy, potřeby a funkční propojení, tak jsme schopni pohyb naplno a s laskavostí prožít.
Dává mi smysl dívat se na tělo jako na celek a přinášet mu pozornost, aktivaci i uvolnění. Ve své práci využívám a kombinuji mnoho fyzioterapeutických technik a poznatků z anatomie funkce a jógy. Dynamická neuromuskulární stabilizace dle profesora Koláře mi krásně zapadá i do systému jógových Asán a dá se i velmi krásně propojit s duchovní tématikou. Každý kurz, který absolvuji, má informace, které mi otevřou nové obzory a posouvají mě dál. K těm patří i 3D funkce nohy Groofy – práce ve spirálních řetězcích a Jóga v rehabilitaci u Martiny Ježkové. Ráda si také odskočím do výživy, bylinek, tradiční čínské medicíny, psychoterapie a dalších poznatků, které nějakým způsobem tělo propojují a hlavně napojují ☺.

Rezervujte si místo na události!