14.10.2023

Pánev a pánevní dno s esencí ženy

14.10.2023

1790,-

Kapacita omezena na 14 míst

Tímto seminářem bych ráda navázala na mé předešlé (Vz-nosná síla dolní končetiny a Jak objevit a podpořit sílu našeho středu) a splnila tím přání mnoha žen, které se chtěly více dozvědět o své pánvi a pánevním dnu z širší perspektivy. Na tomto jednodenním semináři bych vás ráda seznámila s oblastí pánve a pánevního dna z hlediska krás její anatomie. Abyste si dokázaly představit, jak tato oblast vypadá nejen na povrchu, ale i zevnitř :-). Kolik úžasných a velice chytře fungujících struktur v ní je propojeno a napojeno. A jako nejdůležitější věc, jak vztahově funguje s ostatními částmi těla při běžných denních činnostech a při chůzi.

Dozvíte se, že pánev je oblast mnoha důležitých orgánů, kostěných struktur, vazů a svalů, které činí tuto oblast jakýmsi převodníkem a komunikátorem v jednom. Z pohledu biomechaniky je neoddělitelně spojena s funkcí dolních končetin a osového aparátu a tedy velmi významným stavebním pilířem pro realizaci základních pohybových vzorců (př: chůze, běh, tanec, pohybové stereotypy,… ). Z hlediska fyziologie má návaznost na náš dech, močové i reprodukční funkce.
Seznámíme se blíže i se 3 vrstvami svalů pánevního dna, pro které využijeme pomůcky z konceptu Spiraldynamik.
Zmíním i potíže, které se mohou této oblasti týkat: bolesti zad a SI kloubů, jizvy po císařském řezu, inkontinence, bolestivá menstruace.

Abyste mohly objevovat další možnosti a obzory pánevní oblasti, pozvala jsem na tento seminář opět skvělou Mgr. Martinku Dvořákovou, která pracuje s Bachovými esencemi. Náplní jejího povídání bude propojení s tématy: cykličnost ženy, porod, těhotenství, menopauza,..Aby emoce neovládaly nás, ale my je.
Někdy se může nabídnout otázka, proč se tolik o pánevním dnu mluví a co tedy skrývá naše pánevní dno? Ono vlastně nic neskrývá, ale pro mnohé z nás se může zdát, že ano, protože s ním tolik nekomunikujeme a pokud si ,,plní to, co má”, tak ani nemáme potřebu se jím nijak zabývat. Přímo na dně naší pánve však můžete najít doslova truhlu s pokladem:-). Tento poklad dává ženě možnost propojit se se svou vnitřní silou a energií. Skrývá se v něm možnost napojení se na nás samé kdykoliv a kdekoliv, taková forma self-meditace. A i toto budete mít možnost ochutnat na tomto semináři :-).

Co obdržíte?

  • láskyplnou péči a pozornost ode mě a Martinky 🙂
  • spoustu teoretických, praktických i hýčkajících informací týkajících se pánve a pánevního dna
  • Praktická cvičení doplněná pomůckami konceptu Spiraldynamik (možnost jejich zakoupení)
  • seminář s Mgr. Martinou Dvořákovou o Bachových esencích a jejich podporou pro oblast pánve a pánevního dna s esencí ženy
  • drobné občerstvení a pitný režim
  • dáreček

Rezervujte si místo na události!