20.4.2024

Na vlnách dechu

Útulna pro duši a tělo – Bedihošť

sobota 20.4.2024

9:30 – 18:00 h

1950,- Kč

S sebou

Vezměte podložku na jógu, věci na cvičení, přezůvky, šátek na oči

j

Co obdržíte?

  • láskyplnou péči a pozornost ode mě i Útulny☺
  • spoustu teoretických a praktických informací týkající se Dechu
  • práci s pomůckami (možnost jejich zakoupení)
  • drobné občerstvení a pitný režim
  • plynoucí cestu DECH ŽIVOTA – pod vedením Mgr. Markéty Vrtalové
    dáreček
  • možnost opět se setkat v příjemném prostředí, dát si čaj nebo kávu, povídat si, smát se, lenošit, jen tak být…☺

Nechte se svést na vlnách vašeho dechu. Objevte a následujte ve svém těle jeho plynutí a proudění.
Navnímejte si ho jako průvodce, který je schopný vám dát indicie o fungování a potřebách vašeho těla.

Obsahem tohoto semináře bude stručná anatomie a fyziologie dechových cest.
Poznávání oblasti hrudníku a jeho propojení a napojení do okolních segmentů a tkání. Našim důležitým pomocníkem se na této vlně stane dotyk, který využijeme pro navnímání pohyblivosti, tuhosti, křehkosti a plnosti hrudníku i okolních částí.
Pozornost a důraz budeme věnovat hlavně funkci dechu v těle. Jak důležitou oporu vytváří pro kloubní, vazivový a svalový systém? Jaké hlavní a pomocné svaly se na dechovém mechanismu podílí? Zaměříme se i na komplexní svalové i fasciové řetězce, které jsou nejčastěji ovlivněny špatnými pohybovými návyky a stereotypy.
Vyzkoušíme si různé typy dechových technik a jejich účinek na naše tělo (plný jógový dech, brániční dech, střídavý dech – Nadi shodhana, čtvercový dech – Sama Vritti, noření do tekutinového těla a další).
Pro zpestření a zároveň pro lepší procítění těla využijeme i různé druhy pomůcek, převážně z metody Spiraldynamik.
Nebudeme se snažit bořit žádné mýty, ani doporučení dnešní doby☺. Našim záměrem bude poznat, ochutnat a pochopit dech, jako velmi podstatnou a vlivnou část našeho každodenního života. Díky procítění vašich vlastních potřeb se může stát dech vašim průvodcem na cestě životem. Dokáže vám skvěle posloužit, ale taky trochu ,,zavařit“, pokud jdeme takzvaně ,,přes sebe“ a nerespektujeme naše možnosti.
Seminář obohatí úžasná žena, která se pohybem rozvíjí a rozkvétá a stala se nejen mou skvělou kamarádkou, ale i úžasnou průvodkyní na mé cestě životem. Mgr. Markéta Vrtalová vám ukáže pohled na dech ve smyslu prvního nádechu v našich životech. S využitím terapeutických esencí Vás provede na krásné plynoucí cestě – DECH ŽIVOTA Jak ho můžete opečovat, vrátit se k němu a znovu ho prožít a procítit ve svém těle.
Seminář je určen pro všechny (lektory, nelektory, praktikující dechové techniky, laiky), kteří mají touhu ponořit se do zkoumání svého dechu, chtějí si obohatit, zopakovat, navnímat různé dechové techniky, přístupy a vlastně jednoduchost dechu..:-).
Vždy si odnesete to, co právě potřebujete, takže vám nemůžu zaručit, že některé věci již nebudete praktikovat nebo znát, ale můžu vám zaručit, že si určitě odnesete příjemné naladění a určitě i nějakou tu novou informaci, či zážitek a prožitek pro vaše tělo☺.

Rezervujte si místo na události!