25.-28.7.2019

Jóga pro začátečníky – filozofický význam ásán

Centrum Yofyz, Olomouc

25. - 28.7.2019

každý den od 9 do 17 hodin.

5.600,-Kč

V ceně kurzu materiály ke kurzu, drobné občerstvení a nápoje.

Čtyřdenní kurz „Jóga pro začátečníky“ kombinuje tradiční a moderní pojetí jógy. Hlavním důrazem je terapeutický aspekt jógy. Chtěli bychom vám s Kabirem přiblížit jógu v malinko jiném pojetí, než ji možná znáte, nebo jak jste o ní slyšeli. Na kurzu se seznámíte se základními principy jógy, s jógovou filozofií a základními ásanami. Naučíte se meditovat a správně dýchat, zklidnit a relaxovat, zároveň vám předám užitečné informace a záludnosti, které naše tělo skrývá a kterých byste si možná při provádění ásán nevšimli a mohli jste se tak lehce propracovat k bolestem pohybového aparátu.

O kurzu

Kurzem Vás provede Kabir Bharti, uznávaný učitel meditací a jógy z Indie. Více o Kabirovi zde a já Kateřina Kropáčová – fyzioterapeutka a cvičitelka jógy. Uslyšíte ode mne informace z anatomie a převážně praktické rady a doporučení související s jednotlivými ásanami. Budeme klást důraz na dech a plynutí v pozici, abyste si ji užili a cítili se v ní dobře, stejně tak jako při celé lekci 🙂

Začněte s tělem. Tělo je tady a teď. Zcela v současnosti. Dává nám možnost využít jej  jako bránu k dechovým technikám a meditaci. 
Jóga není ve skutečnosti jen cvičení. Jóga pomáhá přivést mysl do meditativního stavu bytí. Mnoho lidí se zdráhá jógu vyzkoušet, protože si myslí, že je jen pro ženy a jedná se pouze o protahování svalů. Ale jóga je víc než praktikování pozic. Všechny techniky jógy by Vás měly vést k vám „domů“….k sobě samým.

Cíl kurzu

Tento kurz je navržen tak, aby demýtizoval mnoho zavádějících informací o józe a přinesl  porozumění konceptu jógového léčení. Pomůže Vám poznat její benefity nejen teoreticky, ale účinky pocítíte na sobě již v průběhu kurzu. 
Na kurzu budete mít čas poznat vše kolem jógy z jiné perspektivy, více procítit jednotlivé složky jógy a vše si prakticky vyzkoušet.  
Tento kurz je vhodný pro začátečníky, ale také pro ty, kteří již s jógou zkušenosti mají a chtějí prohloubit své znalosti a pochopit její meditační hodnoty.

Naučíte se

  • Naučíte se orientovat v lidském těle, seznámíte se s jednotlivými částmi pohybového systému a jejich funkcí s ohledem pro praktické využití v józe.
  • Zjistíte, jak pomocí dechu ovlivnit svou mysl a vykonat v ní pozitivní změny, díky kterým se budete cítit radostnější, klidnější, šťastnější a koncentrovanější v běžném životě.
  • Dozvíte se hlubší informace a souvislosti z jógové filozofie a jak starobylé principy aplikovat do dnešního světa.
  • Seznámíte se základními ásanami a jejich správným provedením.
  • Zaměříme se na detaily a techniku jednotlivých pozic, ve kterých se pak budete cítit pohodlněji a jistěji.
  • Naučíte se meditační a dechové techniky k odbourání stresu a uvolnění napětí.
  • Uvolníte negativní emoce přes kombinaci jógových pozic a dechových technik pránájámy.
  • Naučíte se, jak pomocí dechu ovlivnit svou mysl a vykonat v ní pozitivní změny, díky kterým se budete cítit radostnější, klidnější, šťastnější a koncentrovanější v běžném životě.
  • Pracovat s tělem terapeutickým způsobem na podložce i v každodenním životě.

Rezervujte si místo na události!