25.3.2023

Terapeutický aspekt jógy – Jak objevit a podpořit sílu našeho středu?

Útulna pro duši – Bedihošť

Možnost přespání v Útulně – pro více info mi prosím napište.

sobota: 10:00 – 18:00

1 790,-

Kapacita

Počet je omezen na maximum 15 míst.

Téma víkendu: Terapeutický aspekt jógy – Jak objevit a podpořit sílu našeho středu?

Tento jednodenní workshop se ponese v duchu aktivního a praktického poznávání našeho hlubokého stabilizačního systému, oblasti Solar plexu (3. Čakry), oblasti našeho zrození ☺.
Teorie se bude mísit s praxí, abyste si dokázali vše na svém těle načíst, najít, ohmatat, zažít a integrovat. V hlavní roli budou důležité svalové skupiny, které jsou součástí hlubokého stabilizačního systému. Kde se nachází? Jak spolu spolupracují? Co jim prospívá a co je naopak tlumí a způsobuje bolesti? Využijeme pozice z vývojové kineziologie (DNS koncept dle prof. Koláře), pozice jógové a zakomponujeme různé pomůcky z velmi propracované metody Spiraldynamik, pro lepší zvědomění jednotlivých pozic a snadnější propojení středu těla. Naším cílem bude vyzkoušet si, jak se dá pracovat v lehkosti a jednoduchosti a zároveň udělat obrovský kus práce☺. Podíváme se i na často řešená témata dnešní doby jako je DIASTÁZA, BOLESTI ZAD a JIZVY.

Součástí propojení středu našeho těla je samozřejmě správný a vyživující DECH. Aby byl potenciál dechu využit naplno, je potřeba nejen různých dechových technik, ale především jeho efektivní použití v běžném denním životě. Položíme si otázky typu: Čím vlastně dýcháme? Kde náš dech vnímáme? Jak a v čem nám může být prospěšný, či naopak škodit?

Součástí workshopu bude seznámení se s Bachovými esencemi a jejich účinnou pomocí na náš Solar plexus. Vyzdvihneme jedno hlavní téma, které provází tuto oblast a ukrývá se hned v oblasti žaludku (trávení emocí). Tímto tématem bude STRACH. Jak můžeme pomocí Bachových esencí s tímto citlivým a všudy přítomným tématem pracovat nám poradí Mgr. Martina Dvořáková.

Co obdržíte?

  • láskyplnou péči a pozornost ode mě i Útulny☺
  • spoustu teoretických i praktických informací týkajících se středu těla a pánve
  • práci s pomůckami (možnost jejich zakoupení)
  • seminář o významu Bachových esencí pro náš Solar plexus
  • drobné občerstvení a pitný režim
    dáreček

Něco málo o mne

Naše tělo je nekonečný prostor možností ke zkoumání. Je geniální a zvládne neuvěřitelné věci, a když ho v tom ještě trošku podpoříme, poznáme jeho principy a funkční propojení, tak jsme schopni si pohyb naplno a s laskavostí užít a prožít. Dává mi smysl se na něj dívat jako na celek a vstupovat do něj z různých stran. Přinášet mu pozornost, aktivaci i uvolnění. Ve své práci využívám a kombinuji mnoho fyzioterapeutických technik a poznatků z anatomie funkce a jógy: Dynamická neuromuskulární stabilizace dle profesora Koláře, metodu Ludmily Mojžíšové, Viscerální terapii, SM systém, senzomotorickou stimulaci, 3D funkce nohy, práce ve spirálních řetězcích, Jóga v rehabilitaci. Ráda si také odskočím do výživy, bylinek, tradiční čínské medicíny, psychoterapie a dalších poznatků, které nějakým způsobem tělo propojují a napojují. I proto se součástí mých workshopů stávají lidé, kteří pracují více s duchovní rovinou v nás a mohou tak naši Sílu středu a pánve posunout ještě o kousek dál☺.

Rezervujte si místo na události!